Veritsus peale päevi 31.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Alustan sellest, et aasta tagasi lõpetasin pillide võtmise(sai võetud 6a.), kuna soovin taas last saada. Siis oli nagu kõik korras, päevad käisid normaalselt umbes 3-4 kuud. Siis hakkas jama pihta, jaanuaris 7 päeva peale õiget menstruatsioonoi hakkas määrima veidi , umbes 2-3 päeva. Koos kerge päevade valuga, veebruaris enam-vähem samal ajal samuti. Käisin arstil siis ja arst arvas, et hormoonid sassis, kuna näonahk oli ka hullemaks läinud, ajas iiveldama, higitama, süda peksles, rinnad olid valusad ja sügelesid kuu keskel, olin väga emotsionaalne hagu pubekas. Arvasin iga kord, et tegu on rasedusega, kuid ei. Arst kijutas siis mulle Diane-35 tablette 3-ks kuuks(märts-mai). Asi tõesti paranes märgatavalt, tunnen ennast hästi ja nahk läks samuti ilusaks. Kuid mais peale päevi nädal hiljem jälle määris hästi vähe 1-2 päeva. Juunis mensest ei tulnuki, ainult valu õigel ajal oli selline, et kohe kohe hakkab. Aga ei midagi. Läksin taas arstile, kes kirjutad Duphastoni nädalaks ajaks. Päevad hakkasid ilusti taas, kuid nädal hiljem jälle sama lugu-määrib! Imelik on ka see, et alat need korrad hakkab määrima just peale vahekorda. Arst on mind korduvalt ka ultraheliga vaadanud ja kõik nagu korras ja ilus. Ütleb, et määribki sellepärast, et on mingi faasi puudulikkus ehk siis organism taastub tablettidest. Aga ma ei mõista seda, miks alati enam-vähem ühel ja samal ajal määrib(5-7päeva peale päevi). Kas te oskate kommenteerida? Kas tegu võib olla ka ovulatsiooniga? Kuid mika siis rasedaks pole jäänud. Üks laps küll olemas(6a.). Sai nüüd küll pikk ja keeruline jutt aga äkki oskate nõu anda, mida teha? Tänan teid vastuse esst ette!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!
Arvan, et tegemist on ovulatsiooniveritsusega, mis tekib luteiniseeriva hormooni maksimumi järel tsükli keskel. See on vähene, kestab paar päeva ja ei pruugi esineda iga tsükli järel. Veritsus on tingitud östrogeeni kontsentratsiooni mööduvast langusest, iseenesest see ravi ei vaja. Kuna aga Te pole ka rasestunud, soovitan Teil pöörduda günekoloogi poole, kes määrab hormoonidesisalduse menstruatsoonitsükli esimeses ja teises faasis ning vajadusel ordineerib ravi.