põletik tagasi 30.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere lp doktor,
Esitan Teile ühe konkreetse küsimuse: Kas on võimalik, et ureaplasmoosi bakter tuleb iseenesest mingi aja pärast tagasi, kuigi vahekorras kellegi teisega olnud ei ole, ja ka partner on mulle truu? Nimelt raviti meil ureaplasmoosi bakter välja, kuid tunnen siiski munasarjade piirkonnas valu. Tuleb ka teine küsimus: Kui mu arst ütles peale 3. ravikuuri, et kõik on korras ja näidud negatiivsed, tähendab see seda, et mul seda bakterit enam pole või on bakter ikka veel olemas, kuid konsentratsioon on normaalsuse piires. Ühesõnaga, ka see bakter võib mul veel olla kuigi kuu aega tagasi oli vastus neg. ja võõra partneriga vahekorras olnud pole( ka partner sai ravi).

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Avalehel on raamat ''Sugulisel teel levivad haigused'', sealt saate lugeda ka ureaplasmoosist.
Kui Teil on ureaplasmoos ravitud, Teil ja Teie partneril ei ole olnud teisi kontakte, ei peaks muretsemiseks põhjust olema.
Valulikkus munasarjade piirkonnas ei pruugi olla ainult põletikust, põhjusi on ka teisi.
Peaksite siiski pöörduma oma naistearsti poole ja esitama oma teise küsimuse otse temale.
Tervitades Aire Sekavin