menstruatsiooni vahelejätmine 27.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Kas ühekordselt oleks võimalik menstruatsiooni ära jätta (pille paraku ei söö)?
Ette tänades,
Jaanika

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Kõige lihtsam võimalus menstruatsiooni edasi lükata on kasutada sellel perioodil pille. Selleks tuleb võtta pille soovi korral 2 karpi (2 * 21 päeva) järjest, alustades menstruatsiooni 1.-5.-päeval. Menstruatsioon algab 3-4 päeva peale viimase pilli võtmist.
dr. Seemen