vere rohkus päevade ajal 24.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere!Olen 27.a sünnitanud naine.Viimasel poolel aastal on tekkinud väga suur vere eritus päevade aja ~3 esimest päeva.Poole tunniga on normal suurusega tampoon nii täis,et jookseb lahinal läbi.Ei ole kunagi kasutanud pille ega ka spiraali.Tavaliselt kaasnevad ka väga suured vere klomid.Kas see on normaalne või saaks midagi teha? aitäh

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Vererohkete menstruatsioonide põhjusi on palju: emakamüoom, polüüp, emaka limaskesta paksenemine, hüübivushäired jne. Põhjuse väljaselgitamiseks tuleks pöörduda arsti poole. Ultraheli uuringul saab täpsustada müoomi olemasolu, mõõta emaka limaskesta paksust jt.
Ravi sõltub põhjusest, üheks efektiivseks vahendiks on hormonaalne emakasisene vahend.
K.Seemen