pillid ja menstruatsioon 21.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen võtnud üle viie aasta järjest erinevaid rasestumisvastaseid tablette. Nüüd otsustasin pillide võtmise lõpetada. Pillide võtmisest ja viimasest menstruatsioonist on möödunud juba poolteist kuud, kuid menstruatsioon ei ole enam alanud. Viimati võetud Logesti. Kui kiiresti pärast pillide võtmise lõpetamist peaks tsükkel taastuma?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Tavaliselt taastub tsükkel peale pillide võtmist kohe. Kui rasedustest on negatiivne ja menstruatsioonid lähema 2 nädala jooksul ei alga, pöördu arsti poole. Vajadusel on võimalik menstruatsioon esile kutsuda.
dr. Seemen