Lastetus 19.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen üritanud umbes 2 aasta jooksul tulutult last saada. Olen käinud ulltrahelis ja andnud analüüse kuid põhjust pole seni leitud. Hormoniaalseid uuringuid ei ole tehtud. Olen mõelnud, et võib-olla on põhjused just hormoonides, sest minu
rindadele ja kõhule on hakanud kasvama karvad. Kas see võib nii olla. Teine muret tekitav asi on see, et enne menstruatsiooni vereerituse algust , paar päeva tuleb kergelt pruunikat voolust. Samuti ka peale vereerituse lõppu määrib mitu päeva pruunikalt. Nii venivad minu menstruatsioonid umbes kümne päevasteks. kas see on normaalne. Arst kirjutas mulle igaks juhuks tsükli reguleerimiseks 2 kuuks tablette Regulon. Kas neist on ka kirjeldatud probleemide puhul abi ja kas need mõjuvad kohe esimesel tabletivabal tsüklil ning kui kaua nende mõju kestab.
Anni Saaremaalt.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tervitused Saaremaale mandrilt!
Kuna tegemist on lastetusega, siis tuleb kindlasti teha hormonaalsed uuringud, ultraheliuuring ja ainevahetuse määramine. Palun ärge enne nende uuringute tegemist Reguloni tarvitage(vähemalt kuu aja jooksul) ,need võivad mõjustada uuringute tulemust. Kui Saaremaal neid uuringuid ei tehta, võite tulla ilma saatekirjata Tartusse minu vastuvõtule ( vajalik eelnevalt registreerida!).