genitaalherpes 12.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas on õige et genitaalherpese viirusekandja peab vahekorra ajal kasutama kondoomi? Mis siis saab kui kondoom läheb katki, kui kiiresti nakatumine toimub?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Genitaalherpese viirusekandja ei pea vahekorras olles kasutama kondoomi, kui tal pole ägenemise perioodi. Ainult olemasoleva ägeda genitaalherpese episoodil( villid,punetus) võib viirusesse nakatuda sugulisel teel.
dr. Seemen