ebamäärane valu ja voolus 09.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mul on selline probleem. Olen 20a neiu, suguelu elanud veidi alla poole aasta. Kasutan rasestumisvastaseid pille Diane35. Võtsin esmaspäeval (07,07) pakendi viimase tableti ja ootan praegu päevade algust. Ligi 1,5 nädalat tagasi muutus tupp valulikuks väljastpoolt ning veidi ka seestpoolt. Vaadates ja katsudes tundub nagu oleks veidi paistes ja tunne on väga ebamugav. Aeg-ajalt ka sügeleb. Ka on mingi ebamäärane valge voolus - sellised valged tükikesed, eritub päeva jooksul päris palju...seda juba umbes 4-5 päeva. Lisaks sellele on mul ka u 2 nädalat juba ebamäärased torkivad valud alakõhus. Need tekivad mitu korda päeva jooksul ja on tihti üsna tugevad, ka süda on tihti paha. Kas need nähtused võiksid olla omavahel seotud? Ning äkki oskate öelda, mis mul viga võiks olla, kas see on väga tõsine ning kui kaua ravi aega võiks võtta? Ma tean, et Teie parim soovitus hetkel on kindlasti arsti juurde minna ning olengi juba numbri broneerinud, kuid kuna arstijärjekorrad on Tallinnas VÄGA pikad, siis läheb veel jupp aega enne kui arsti jutule pääsen. Aga olen oma olukorra pärast mures, enesetunne on väga halb ning ka seksuaalelu on häiritud (täpsemalt puudulik kuna ma ei julge hetkel partneriga vahekorras olla, teadmata mis mul viga on). Seega palun pakkuge välja vähemalt võimalused, milles probleem võiks olla ja mida saaksin teha enne arsti jutule pääsemist, et olukorda leevendada? Kas vahekorras olemine oleks praegu ohtlik?
Kui võimalik, siis paluksin kiiret vastust.

Ette tänades,
Tiina

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Kaebuste põhjal võib öelda, et ilmselt on tegemist seenpõletikuga tupes. Ebamäärased torkivad valud alakõhus võivad olla aga põhjustatud põletikust suguteedes, iiveldust võib esineda seoses pillide võtmisega. Tupeseenele saab esialgu leevendust Femigeeliga,mida saab apteegist ilma retseptita. .Vahekoorras võib olla, kuid soovitavalt kondoomiga, kuna ka partner võib saada seenpõletiku. Kui teil on halb enesetunne ja valud alakõhus, pöörduga valvearsti poole, nii saate kiiresti abi.