alaselja ja kõhuvalud 08.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Tunnen viimased paar nädalat alaseljas ja -kõhus valu (seljavalu sarnane sünnitusel emaka kokkutõmbega kaasnenud valule, muidugi oluliselt nõrgem). Valu pole pidev, vahel on hetki kus ei tunne mitte midagi, siis jälle häirib väga, isegi jalgadesse kiirgub teinekord. Peale sünnitust olen ennemgi kerget valu seljas ja kõhus tundnud, kuid need on möödunud päeva paariga.
Sünnitusest möödas üheksa kuud.
Vooluses erilisi muutusi pole märganud, aga vahekorrad pole enam nii meeldivad. Suguti sügavamale viimine tekitab ebamugavustunde, peaaegu nagu valu.
Toidan last veel rinnaga, menstruatsiooni ilmunud pole, rasestumisvastaseid vahendeid ei kasuta.
Kas tegu võib olla põletikuga?, või millele võiksin mõelda?
Vastust ootama jäädes ja tänades, Liisi

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Peale sünnitust ,kui toidate last rinnaga ja menstruatsioone veel pole , võib tekkida ebamugavus vahekorra ajal. Tsükli taastumisel olukord paraneb. Valude suhtes peaksite ennast kontrollima günekoloogi juures. Kui te ei kasuta rasestumisvastaseid vahendeid, siis alati tuleb mõelda ka rasedusele.
DR.Kadastik