ravi Proveraga 08.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olne 40 a. Mul on diagnoositud emaka endometrioos. Raviks määrati Provera 10mg 1 tablett päevas. Raviga alustasin peale mensest, tsükli 8. päeval. 11. Provera tarvitamise päeval tekkis vereeritus. Kas tuleks ravi katkestada, või tuleb tablette edasi võtta? Olen varem teinud 2 pooleaastast kuuri, kuid selist probleemi pole olnud.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kindlasti jätkake, veritsus on reeglina ajutine. Kui edaspidi kordub või kui veritsus suureneb, siis soovitaks võtta 20mg korraga kuni veritsuse lõppemiseni. DR.Kadastik