valust tüdinenud 07.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere Dr.Kadastik.
Olen 25a. Aktiivne suguelu on olnud üle kolme aasta ja ühe partneriga, sama kaua olen kasutanud Harmoneti. Sünnitanud pole, aborti ka mitte teinud.
Mul on selline probleem, et iga vahekorra ajal lähen katki (tupe ja päraku vaheline nahk, mõnikord ka mokkade juurset). See probleem on kestnud üle poole aasta. Sex on valulik, Rebenen kohe suguti viimisel tuppe. Kunagi varem ei ole sellist probleemi olnud. Tuppe sees on kõik korras aga väljast on hästi valus vahekorra ajal. Haavad paranevad pooleteise päevaga.
Olen arsti juures käinud juba mitu kuud. Öeldi ,et seenhaigus aga mis veel , seda ei osatud öelda. Kasutasin küünlaid, erinevaid kreeme aga miski ei ait. Veri ja ultraheli oli korras. Kunagi aasta tagasi põdesin enda teadmat mingit haigust ,mis tuli vere kontrollil välja. Viimasel arsti külaskäigul öeldi mulle, et ükski ravim ei mõju (olen kõige vastu resistentne). Kas on see võimalik? Soovitati hoopis biojogurtit juua ja jogurti tampoone. Kui ma õigesti aru saan siis see on eelkõige seente vastu. Aga need lõhed mis tekivad, kuidas neid ravida. Öeldi veel, et ei tohi olla stressi, ülepingeid jne. Palun aidake mind, kuna see tekitab juba suhtes probleeme. Vahekorda tahaks väga aga noormees ei taha mulle haiget teha.
Olen kasutanud ka libestus aineid aga need ei aita, kui olen ilusti märg on samuti sama probleem. Noormehel pole mingeid kaebusi.
Ette tänades. M

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tõenäoliselt on teil kroonilise tupeseenpõletikuga tegemist, mis vajab pikemat ravi. Peale ravikuuri soovitaks korra kuus teha 2 päeva profülaktiliselt seene ravi(lokaalne ja suukaudne). Soovitaks kasutada pidevalt intiimpesemisvedelikku(apteegis) ja kasutada mitte sünteetilist pesu. Ka pidev pesukaitsmete kasutamine võib tekitada mikrofloora muutust. Alustagegi lihtsamast reziimist, kui ei aita soovitaks teha profülaktiline kuur kuni 6 kuud.
Apteegist saate ka veel Femigeli käsimüügist, mida võib profülaktiliselt panna 1-2 kuu tagant vajadusel .Dr.Kadastik