urearlasmoosist vabanemine 03.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere lugupeetud doktor,
Palun andke mulle nõu, kuidas saada lahti kroonilisest ureaplasmoosi infektsioonist. Oleme partneriga 3 korda antibiootikume saanud, kuid haigus püsib edasi. Tunnen ennast väga halvasti. Kõht valutab kogu aeg. Vahekorras olla ei saa. Minu günekoloog ei oska minuga enam midagi peale hakata. Täiesti lootusetu tunne on juba. Rasestunud ma ka pole 3 astat. Kardan, et mu munajuhad lähevad varsti täiesti liiteid täis(jaanuaris tehti laparoskoopia, kus avastati, et üks munajuha oli nats sulgunud). Mis mind aitab? Kas ma jäängi sellesse haigusesse. Ureaplasmoos avastati eelmise aasta algul. Kas ureaplasmoosist langevad juuksed välja.
Teid ette tänedes

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui te olete 3 korda saanud ravi ja pisik püsib, siis on võimalus, et ravi pole olnud õige(peate täpselt kinni pidama reeglitest nt alkohol, arvestama kas süüa enne või peale sööki jne.), võimalus on ,et saate kusagilt juurde(teiste partnerite võimalus nt.) 2 % jääbki pisik püsima kõrges konsentratsioonis, samas haigusnähud siiski kaovad. Üldiselt 60% naistel võibki ureaplasma olla väikeses konsentratsioonis ja see ei ohusta teid üldse (normaalne mikrofloora) Jääb ebaselgeks, kas teil on madalas e lubatud hulgas tekitajaid või kõrges. Jääb kahtlus, kas teil üldse valude põhjus on sellest. Munajuhad ei sulgu reeglina ureaplasmoosist, võibolla tegemist on hoopis mingi muu infektsiooniga.n Juuste väljalangus ei ole ureplasmoosist, pige suurest stressist või rohkest AB ravist. Dr Kadastik