esimene vahekord noormehega 02.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

olen 17 ja poole astane neiu...
mure on järgmine, et kui ma esimest korda noormehega vahekorda astusin mõni päev tagasi, siis ei eritunud minu tupest mingit verist eritist, kas see oli normaalne, sest olen kuulnud, et esimese vahekorra ajal puruneb neitsinahk ja siis eritub veristb eritist, kas mul on midagi viga, või oli midagi valesti.??????
me ei kasutanud ka rasestumisvastaseid vahendeid.... kas on tõenäosus,et ma jään rasedaks... mul lõppesid just hiljuti päevad ja siis kaks või kolm päeva hiljem me seksisime, kas on tõenäosus???

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Väga sageli ei ole esimese vahekorras ajal vereeritust ega ka valu. See on täiesti normaalne ja sõltub neitsinaha venivusest ja hüümeni ava suurusest.
Kasuta kindlasti vahekorra ajal kondoomi, et ei tekiks soovimatut rasedust!
Päevade lugemine (ohutud-ohtlikud päevad) on väga ebakindel meetod. Kõige suurem tõenäosus rasestuda on tsükli keskel, s.t. 11-18 päeva enne oodatavat menstruatsiooni. Järgmine kord ära unusta kondoomi!!!!!
dr. Seemen