viljatus II 01.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tänan Teid vastuse eest!
Palun täpsustage, millistel juhtudel kasutatakse IUI-d (kas sperma liikuvuse probleem?) ja ICSI-d?
Minu puhul selgus UHs, et vähemalt munajuhade proksimaalne ots oli kinni. Mingit avamise katset aga ei tehtud. Soovitati laparoskoopiat. Minu raviarst aga väitis, et lap.-i pole mõtet teha. Kui juha on kinni, siis kinni ja aitab ainult IVF.
Selgituseks, minu raviarst tegelebki Keskhaiglas IVF-iga. Sooviksin Teilt lihtsalt nn teist arvamust, et oma olukorras ja võimalustes paremini orienteeruda.
Ette tänades,
Berta

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Berta! Kõige raskem on minul kirja teel Teie olukorras nn.teist arvamust avaldada.Siis Te peaksite koos tehtud uuringutega minu vastuvõtule tulema.
IUI-emekaõõnde ei või viia seemnevedelikku sellisena nagu ta on,sest seemneplasma sisaldab aineid,mis võivad naise suguelundites esile kutsuda ebasoovitavid reaktsioone.
ICSI-spermatosoidid ei vaja pesemist,sest inseminatsioon tehakse emakakaela kanalisse.