"Mingi" põletik 30.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.Küsimus järgmine.Mis võiks olla selle põhjuseks, et eelmine aasta mul mens puuds 5 kuud järjest.Rase ma ei olnud.Siis, kui taas hakkas, siis veritsus kestis kokku 9-13 päeva.Vereeritus oli tugev.Käisin arsti juures ja arst ütles mulle, et "mingi" põletik on, aga milline, seda ta täpselt ei öelnud.Kirjutas mulle antibiootikumid ja kõik.Kuu aega oli kõik korras ja nagu peab.Siis aga hakkas kogu trall otsast peale.Mai kuu jookul olid mul päevad oma 3 korda ja nüüd juunis nad hilinesid veidi ja vereerius on praktiliselt puudub.Nagu on midagi ja nagu ei ole kah.Millest see võib olla tingitud?Ma ei saa arsti juurde kah kiirelt aega kinni panna, kuna järjekord olevat pikk.Arst on mul Raplas.Ja ma ei tahagi üldse mina enam arsti juurde, kes ütleb mulle, et "mingi" põletik on ja kõik.Ja kas see kõik võib mõjutada mul tulevikus laste saamise plaane.Et näiteks ma ei saagi lapsi vm?Ja kui suur on tõenäolisus, et "mingi" põletikuga ma jään rasedaks ja see laps ka terve tuleb?Ma pole varem rase olnud.
Tänan teid ette minu küsimustele vastamise eest.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Kuna sel kuul menstruatsioon hilines ja praktiliselt puudus, soovitan teha rasedustesti. Teie probleemi (ebaregulaarsed veritsused) põhjus võib olla ka tsüklihäire. Mis puutub põletikku, mida diagnoositi, on mul seda väga raske kommenteerida. Selguse saamiseks tuleks anda uued analüüsid.
dr. Seemen