sügelus 25.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 21 aastane. Olen 3 aastat kasutanud novinette tablette muidu probleeme pole olnud aga viimane pool aastat on olnud väljakannatamatu. Olen käinud arstil ja proovid olid korras. Aga suguelu on võimatu!!! Vahekorra ajal on pidevalt valus ja muidu on tihti sügelus tupes.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Ilmselt on sügeluse ja valuliku suguelu põhjus kandidoos e. seenpõletik tupes. Tupekuulidega ravi peaks andma lahenduse. Proovi ka loputust sooda-lahusega, see aitab liiga happelist tupekeskkonda normaliseerida.
dr. Seemen