Lugesteroni kõrvaltoimed 23.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kallis Dr. Aire Sekavin!

väga tänan Teid mu eelmise küsimusele vastuse eest! Mul on tõesti kollaskeha puudulikkus.Arst kirjutas mulle lugesteroni välja, et ma võtaks 2 tabletti päevas peale ovulatsiooni, kuna tegu on lastetusega.Mina tegingi niimoodi.Aga mul on jälle Teie abi vaja!!!

Nüüd aga mul on suur mure, sest peale eelmist mensu mul natuke veritses, lausa määris(üldse mitte palju,ei valuta), arst ütles, et tegu on kolme follikulite küpsega, sellisel foonil hakkasingi lugesteroni võtma, täna on tsükli 22.ne päev ning veritsus ei lõppenud, ainult pea käib ringi, rinnad suurenesid ja valutavad ning süda on paha.Äkki see ravim ei aita mind või ei sobi?

ette tänades, Julia

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Julia.
Pöörduge naistearsti poole. On võimalik, et tegemist on Lugesteroni kõrvaltoimega ( rindade suurenemine, südame pahasus), samuti võib veritsus olla tingituid sellest, et küpses korraga mitu folliiklit. Kasutage Lugesteroni edasi vastavalt oma raviskeemile ja võtke kindlasti ühendust oma raviarstiga.
Edu Teile soovides Aire Sekavin