Duphaston ja veritsemine 20.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tänan nõuande eest( 20.06 ),täpsustan, et mul on II faasi puudulikkus. Kuid tekkis uus küsimus, et kui võtta duphastoni 0,5 tbl 5-15 päevani ja edasi 1tbl päevas(16-25p), siis kas rasestuda on võimalik?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

See on hea küsimus! Kuna dufaston sisaldab ainult kollaskeha hormoone,siis emakakaela lima muutub sitkeks ja see raskendab spermatosoidide edasipääsu.Ka endomeetriumi näärmed vähenevad mõõtmetelt ja nende hulk kahaneb.Ka ovulatsioon häirub 60% kasutajatest ja 15% on see täielikult takistatud. Seega rasestumise võimalus praktiliselt puudub.