tükk rinnas peale imetamise lõpetamist 20.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Lõpetasin nädal tagasi imetamise, nüüd on mõlemas rinnas tükk, mis vajutades on veidi valulik. Palavikku ei ole. Millega on tegemist ja mida teha?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Kui rinna punetust ja palavikku ei ole, pole tegemist põletikuga . Vahetult peale imetamise lõpetamist võivad jääda tihkemad alad e. "tükid" rinda, mis iseenesest kaovad. Et rinda piima juurde ei tuleks ja piimapaisu ei tekiks, tuleks kanda kitsamat ja tugevamat rinnahodjat . Samuti ei tohi rinnanibusi ärritada (pigistada).
dr.Seemen