Valulikud suguelundid 19.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Pöördun Teie poole suure murega. Nimelt leidis naistearst viimasel läbivaatusel, kuhu pöördusin suurenenud vooluse tõttu, emakakaelalt haavandi, mis oli kaetud halli katuga. Analüüsid ta küll võttis, aga tulemused ei ole veel teada. Arst kirjutas välja antibiootikumid (Doxycyclin), mida võtan 2x päevas korraga 100 mg 10 päeva. Antibiootikume on veel võtta kolm päeva. Mure seisneb aga selles, et viimased kolm päeva on mu välimised suguelundid kohutavalt valusad. Isegi istuda on valus. Samas ei ole välisel vaatlusel mingit muutust toimunud. Kas võib olla tegemist ravimist põhjustatud kõrvaltoimega?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Väga tõenäoliselt on valulikkus välisgenitaalidel seotud antibiootikumi ravikuuriga. Ravi ajal ja/või peale ravi antibiootikumidega tekib sageli seenpõletik, mis annab kipitustunnet ja valu. Olukorra leevendsamiseks peaks ravi ajal võtma ka seenevastast preparaati .
dr.Seemen