Dupaston ja veritsemine 19.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kuna probleemiks on määrimine enne menstruattsioon umbes 10 päeva, siis kirjutati raviks duphastoni 6 kuuks. (m tsükli 16-25 päevani) 1 tbl päevas. Praegu tarvitan seda ravimit kolmandat kuud, kuid sellel kuul on midagi ikka valest, sest veritsus hakks pihta juba tsükli 13 -st päevast (praegu on 19 päev). Ei ole ju normaalne, et kogu tsükli jooksul on ainult 6-7 veritsuseta päeva. Ravimi infolehel on kirjas, et veritsemist saab peatada annuse suurendamisega. Võibolla oskate anda nõu mida peaksin tegema?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Ilmselt on Teil kollaskeha puudulikkus,muud diagnoosi ma Teie küsimusest välja ei loe.Kui veritsemine tõesti nii vara algab,võiks m.tsükli 5-15 päevani kasutada pool tabletti dufastoni ja 16-25 päevani 1 tablett päevas.