Naissuguhormoonid 17.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas kuidagi on võimalik mõõta naissuguhormoonide taset organismis? Nimelt on mul kahtlus, et mul on´neid vähe ja meessuguhormoone jällegi üle normi. Mul on kehal palju karvu ja aastatega lisandunud veelgi (eriti näo piirkonnas). Ka on mul väikesed rinnad. Kas oleks mingi võimalus lisaks manustada naissuguhormoone, et pidurdada karvakasvu? Olen 37 aastane, aga tahaks ikka välja näha naiselik mitte mehelik. Kardan, et mõne aasta pärast olen veel hullem kui praegu. Abi oodates Piret

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Pöörduge günekoloogi vastuvõtule,kes määrab Teie vereseerumis hormoonide taseme ja vajadusel ka ravi.