jälle need pillid 12.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen võtnud 4 kuud Jeanine pille. Kõrvalnähuna on närvilisus, mis on küll veidi paremaks viimasel kuul läinud, kuid päris hästi ennast ei tunne ikka. Soovin teha nüüd vähemalt suveks pausi sisse, et korralikult ja rahulikult puhata. Küsimus: kas hormonaalspiraal võib samuti mõjuda närvisüsteemile, et ei tasugi sellega katsetama hakata, kui kord juba selline kalduvus? Kui ikkagi tuleb mõte uuesti tablettidega proovida, millal seda võib (peale pausi) uuesti teha? Kas näiteks paarikuune paus on organismile väga "ebatervislik"?
(Kunagi proovisin Marveloni, aga ei sobinud, kuna tekitas kõhulahtisuse)

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Nii pillide võtmise ajal kui ka hormoonspiraaliga võivad tekkida meeleolu muutused. Kui nüüd on plaan teha paarikuine paus, on selge , kas närvilisus on tõesti seotud pillidega. Peale pausi võiks uuesti pillidega alustada .Siis tuleks kaaluda vajadusel ka pillide vahetamist.
dr. Seemen