ebameeldiv tunne 10.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on selline mure. Viimasel ajal olen täheldanud, et peale vahekorras olemist on vahest hiljem kogu aeg "põieka" tunne. Et tahaks nagu wc-sse minna aga otsest vajadust polegi. Millest on see tingitud ja mida ette peaks võtma?

Teine küsimus oleks seoses antibeebipillidega. Arst kirjutas mulle välja 6kuuks Logesti jaanuaris. Pole aga vajadust olnud ja ausalt öeldes sellist raha ka, et on jäänud välja ostmata. Kas see retsept veel toimib?

Ette tänades,
neiu 21

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Peale vahekord sinu poolt mainitud tunne võib olla tingitud mehhaanilisest ärritusest, võimalik on ka seos teatud asenditega, mille korral on tugevam surve põiele ja emakale. Muretsemiseks pole põhjust.
Mis puutub pillide retsepti, siis 6 kuuks kirjutatakse retsept, millega on võimalik 3 korda osta välja 2 karpi pille. Selline retsept kehtib 6 kuud e. 180 päeva.
dr. Seemen