Tugev kipitus emakas pärast vahekorda 10.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Juba viimased neli kuud on mul vahetult peale vahekorda olnud emakas kõrvetav valu (kasutan beebipille nimega Logest samuti neljandat kuud). Tugev kipitus kestab 30- 45 min.
Andsin günekoloogi juures ka kõik analüüsid, tulemus oli igati positiivne.
Arst arvas et see võib olla minu organism, mis on spermale liiga tundlik. Ja siin ka minu küsimus, kas on selline asi võimalik ja kui on siis kas seda saab ka ravida. Olen hämmingus ega oska ennast kuidagi aidata!

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Kas valulikkus on tupes, tupeesikus või emakas (alakõhus keskel)? Kas olete selle partneriga vahekorras olnud varem ka kondoomiga?Kas siis esines valulikkust? Tundlikkust spermale on väga harva. Saate selle aga kiiresti selgeks teha, kui olete vahekorras kasutades kondoomi ( nii puudub spermaga kontakt). Samas kui kaebused tekkisid Teil koos Logesti kasutamisega, on võimalik, et probleem on tingitud hoopis Logestist tingitud libida langusest.
Tervitades Aire Sekavin