pillid ja vereeritus 09.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, võtan pille - Femoden. Täna, st esmaspäeval lõpetasin ühe pilli lehe.
Seega päevad on tavaliselt alanud neljapäeval. Kuid millegipärast algas vähene vereeritus laupäeva hilisõhtul, jätkus ka pühapäeva õhtul. Ning täna, esmaspäeval algas tugevam verejooks - oleksid nagu päevad. Millest selline olukord võis tuleneda? Kas see on midagi tõsist? Rasedust see ju ei tähenda? Mul on täheldatud emakakaelahaavandit, mis vahel võib veritseda. Sest tsükli vahel tuleb kord kvartalis vähest verd - määrib. Pöördusin Teie poole, kuna oma naistearsti juurde saan registreeruda alles juulis. Sooviksingi teada, kas pean kiiresti hädaabinõud tarvitusele võtma - st noortekabinetti minema?

21.a neiu Tallinnast

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Liigseks muretsemiseks pole põhjust. Kas jäi viimasel nädalal tablett õigel ajal võtmata? Tavapäraselt algab veritsus mõni päev peale viimase pilli võtmist, kuid hormoonitaseme muutuse korral ( hilinenud või ununenud tablett)võib veritsus tekkida ka juba viimaste pillide võtmise ajal. Momendil pole põhjust kohe arsti juurde minna, tuleb pille edasi võtta ja alustada uut lehte tavapärase 7 päeva pärast. Kui probleem kordub ka järgmisel kuul, võiks konsulteerida arstiga.
dr. Seemen