Menstruatsiooni peatamine 05.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen lugenud, et on leiutatud menstruatsiooni peatavad pillid. Leian, et menstruatsioon on mõttetu asi, mis minu elu ja plaane, eriti reisimisel kõvasti häirib. Kui ma rasestuda ei taha, siis soovin seda mõttetust peatada. Kas Eestis on võimalik neid pille osta?
Infot nende tablettide kohta sain siit: http://www.mum.org/
Tänan lootusrikkalt ette!

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Ameerikas on tõesti kasutusel tabletid Seasonele. Tablette kasutades menstrueerib naine umbes 4 korda aastas. Meie apteegivõrgus neid saada ei ole. Küll on võimalik kasutades ükskõik milliseid monofaasilisi pille menstruatsiooni edasi lükata, et Teil reiside ajal menstratsioone ei toimuks. Selleks tuleks lihtsalt alustada kohe uue lehega ilma seitset vahepäeva tegemata. Vestelge oma naistearstiga, kas selline tsükli regulatsioon Teile sobiks.
Tervitades Aire Sekavin