peetunud rasedus 04.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
pöördun Teie poole järgmise probleemiga. Käesoleval aastal on olnud mul kaks järjestikust peetunud rasedust, üks 4 nädalal, teine 8 nädalal. Eelmise nädala neljapäeval (29.05.) tehti nn.puhastus ja süst (kuna olen neg. veregrupiga).
Tänaseks on enesetunne halvenenud (verejooks ja igasugune voolus küll lõppenud), pidevad valud (alakõht krampis, sarnaneb gaasivalule ja menstr.valudele) ja istuda (tagumikus on valud) on ka valus. Järgmine vastuvõtt arstile on 12.juunil. Minu küsimus - millest sellised valud, kas peabki see nii olema, kas peaksin ehk koheselt arsti juurde pöörduma,võtma valuvaigisteid...?Teie vastusele lootma jäädes, tänulik küsija.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui on valu, siis soovitaks pöörduda erakorraliselt günekoloogi poole, kahtlus on põletikule. Kindlasti tuleks teid ka ultrahelis üle kontrollida(kas emakaõõs on puhas) ja vajadusel ravi määrata. dr. Kadastik