antibeebipillid ja operatsioon 09.03.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Perearst diagnoosis hemaroidi ja tema arvates tuleks seda opereerida ( on halvas kohas ). Olen antibeebipille ( cilest´i )tarvitanud alates 1995 aastast ja nendega väga rahul. Samas olen lugenud, et oppide puhul tuleb katkestada nende võtmine. Mul pole aimugi, mida endast kujutab hemaroidi op ja mis sellega kaasneb. Kuidas talitada ? Kas on võimalik tablette edasi võtta tavalise tsükli järgi, et ei katkeks järjepidevus ? Või on kuidagi võimalik sobitada op õigeks ajaks ? Kui need katkestada, toob see kaasa päevad valele ajal? Arvan, et op ise on piisavalt stressi tekitav, mured mensese pärast on liiast ?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Soovitavalt tuleks 6 nädalat enne plaanilisi operatsioone pillide kasutamine lõpetada. See on tingitud suurenenud tromboosiohust pillide kasutajatel. Lõpetage pillide kasutamine üks kuu enne oodatavat operatsiooni (eelnevalt kasutage oma ravimileht lõpuni, nii tuleb veritsus oodatud ajal). Sellel kuul, mis jääb Teil ilma kaitseta, kasutage kas kondoome või tupetablette rasedusest hoidumiseks.Võimalusel planeerige operatsioon peale menstruatsiooni.

Operatsiooni vajalikkuse ja mahu suhtes pidage kindlasti nõu ka kirurgiga.