tere 27.05.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

mul oleks selline küsimus, et kui mul on menstruatsioon alanud juba 2 aastat tagasi siis kas ma olen juba võimeline astuma vahekorda? Olen küll 13 aastane kuid natukene rohkem arenenud kui vanusele kohane...ega vahekorda astumisega mingeid probleeme või muid asju tekkida ei või?Kas peaks sellega veel ootama või ei pruugi midagi juhtuda?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Arvan, et suguelu alustamisega ei peaks küll kiirustama. Lihtsalt sellepärast, et partner käib peale või huvist ära proovid pole küll vaja sellega algust teha. Võib saada negatiivse kogemuse, mis mõjutab ka edaspidiseid suhteid. Ma arvan, et oled sellises eas, kus vajaksid pikemat vestlust seksi ja üldse suhete teemal. Kui Sul pole usalduslikku suhet emaga, võiks nõustamiseks pöörduda Noorte Kabinetti. Kindlasti peaksid sa enne suguelu alustamist teadma rohkem suguhaigustest ja rasestumisvastastest vahenditest.
Dr. Seemen