suguhaigused, po~letikud 21.05.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
ma olen 23 aastane neiu ja mul on selline probleem, et suguelundite piirkonnas on sügelus ja kollaka värvusega voolust tuleb suht palju. Eriti talumatu on see kuskil nii nädal enne päevi kui tekib lausa kipitus ja justkui väiksed haavad. Kui päevad algavad on ka esiemesel päeval tugevad valud alakehas- varem ei ole mul päevadega kunagi valusid olnud.
Sugulises vahekorras ma viiamsel ajal olnud pole nii et mingi sugulisel teel leviv haigus ei saa see arvatavasti olla. Ma pole aga siiamaani veel kunagi naistearsti juures käinud ja on natuke hirmgi selle ees kuna momendil ka välismaal viibin. Äkki te oskate öelda kas on midagi tösisemat vöi saab ka kuidagi omal käel seda ravida vöi peaks ma ilmtingimata arsti juurde minema.
Tänades, L.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere L.
Ilma Teid nägemata on raske öelda, millise haigusega on tegu. Teie kirjelduse järgi võib Teil olla ka seenepõletik, tavapäraselt aga seenepõletik ei põhjusta valusid . Võiksite paluda apteegist endale käsimüügis olevatest ravimitest seenpõletikku leevendavaid vahendeid (intiimgeeli jne). Mõningates riikides on seeneravimid vabamüügis ( st. ilma retseptita). Kui haigus paari päeva pärast ei möödu peaksite siiski julguse kokku võtma ja naistearsti poole pöörduma.
Tervitades Aire Sekavin