rasedus ja haigus 20.05.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Ma ei oska midagi oma murega peale hakata,sest minu arst ytles vaid seda,et ravida ma seda praegu ei saa, probleem on selles,et läksin arsti juurde,kuna olen rase ja ta avastas,et mul on kondyloomid,ta ei seletanud mulle mis see on vöi kuidas see mu rasedusele möjub jne.Nyyd lugesin sellest inernetist natuke aga olen hirmul,et vöib see kuidagi mu last ohustada(olen rase 6n ja 5 p) ja kas ma töesti ei saa seda kuidagi ravida,mul on olnud yks sama partner u 7 kuud ja enne seda polnud ma yle poole aasta mitte kellegiga.Ehk oskate mind kuidagi aidata.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Kondüloomid on käsnjad moodustised suguelunditel, mida põhjustab inimese papilloomi viirus( HPV). Raseduse ajal viirus loodet ei kahjusta. Viirus võib loodet nakatada sünnituse ajal kokkupuutest kondüloomidega. Enne sünnitust tuleb kondüloomid eemaldada. Kui on üksikud väiksed kondüloomid, saab neid eemaldada kohaliku tuimestusega.