korduv põiepõletik 17.05.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere!
probleem on selline, et mul esinevad pidevalt korduvad põiepõletikud. tavaliselt tekivad siis, kui mul on uus seksuaalpartner ja väga aktiivne seksuaalelu. eelmisel nädalal käisin ka günekoloogi juures, kes avastas tupeseene. kas on võimalik, et põiepõletik kuidagi sellega seotud on? kas on tõsi, et väga aktiivne seksuaalelu (olen vahekorras kuni kolm korda ööpäevas) võib kuidagi põiepõletiku tekkimisega seotud olla? põiepõletiku ravik olen võtnud nii antibiootikume kuid ka tarvitanud erinevaid raviteesid. probleem on väga häiriv, viimase kolme nädala jooksul on põiepõletik kahel korral esinenud (esimene kord kolm nädalat tagasi,siis kaebused möödusid ja pooleteist nädala pärast tuli uuesti). samas tahaksin veel teada, et kas peaksin ravi ajal seksist hoiduma ja kas võib tegu olla näiteks mingi teise günekoloogilise haigusega või hoopis suguhaigusega?
ette tänades,
20. aastane neiu

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Põiepöletik on seotud ikkagi mingi infektsiooniga. Välistatud ei ole ka suguhaigus. Vajalikud teha vastavad uuringud. Sageli on põhjustajaks ureaplasmoos. Oluline on ka partnerite uuring ionfektsioonile. Dr. Kadastik