Tsüklihäire ravi ja rasestumine 28.05.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lgp. Dr. Väli! Käisin tsüklihäire pärast arsti juures,samuti ei ole õnnestunud aasta jooksul rasedaks jääda. Üks laps 5a.Veenivere proov näitas,et ovulatsioon toimub normaalsest tunduvalt hiljem. Ultrahelis oli kõik OK.Arst kirjutas Estrofem ja Duphaston. Infolehel on aga kirjas, et Estrofem on vastunäidustatud rasedatele. Arst ütles, et need rohud aitavad rasestumisele kaasa? Aga kui ma ravimite tarvitamise ajal rasedaks jään?Olen segaduses. Arst on praegu puhkusel, nii et ei saa tema käest uurida ka.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! ESTROFEM on hormoonpreparaat ,mis sisaldab inimöstrogeeniga identset östradiooli.Valdavalt kasutatakse seda östrogeenpuudulikkuse raviks menopausis naistel,aga kui Teie arst seda soovitas,siis pidas ta seda ilmselt vajalikuks. Võib olla pisut madalama hormoonsisaldusega oleks MIKROFOLLIN FORTE (sisaldab 0,05mg etinüülöstradiooli) ja selle ravimi tarvitamise ajal ei oleks ka rasedus vastunäidustatud.