Tundlikkus 21.05.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas on normaalne kui rinnad on pidevalt (nt katsudes) veidi valulikud ja tundlikud. Ennem oli rindade tundlikkus seotud päevade algamisega. Kas see võib olla seotud rasestusvastaste tablettide(Harmonet) tarvitamisega. Kasutan neid alles teist kuud. Kas peaksin arsti juurde pöörduma või ootama, et see ise üle läheb. Olen 21 aastane.
Ette tänades.
Maire

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Maire! Premenstruaalne rindade hellus on üks sagedamini esinevaid sümptoome noortel naistel.Võib esineda naistel,kes kasutavad rasestumisvastaseid tablette kui ka mittekasutajatel.Ei ole mõtet arsti poole pöörduda.Kui soovite leevendust,võib osta apteegi käsimüügist AGNUCASTON tablette.Tarvitada 1 tablett igal hommikul.