Valulik rind ja moodustis rinnas 23.02.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kirjutan taas uuesti teile. Vanus sama 22 aastane. Käisin günekoloogi vastuvõtul ja tehti vereanalüüsid, digilugust sain vastused näha ja seal näitas CA 15-3 antigeeni. 29,38 % oli vist. Sooviks küsida kas see tähendab/näitab automaatselt pahaloomulist rinnavähi?, või hoopis healoomulist? Või näitab üldse midagi? Kaa peaksin kartma? Aitäh.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kasvaja-antigeen CA 15-3 kasutatakse rinnanäärme kasvajate diagnoosimisel. Kombinatsioonis mammograafia ja ultraheli uuringutega.
Immulite meetodil on referentsväärtus <39kU/L.Kui kaebused püsivad,soovitan teha mammograafia.
Edu soovides,
Maie Väli