kondüloom, HPV 16, kerge düsplaasia 18.02.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

20 aastat tagasi oli mul suguelunditel kondüloom, ma lasin selle eemaldada. Alates sellest ajast olen käinud kontrollis iga aasta ja lasknud teha PAP testi, mis on alati korras olnud. Viimane PAP test oli nov 2020 ja see oli korras. Probleem on aga selles, et mõned aastad tagasi tuli mul uuesti kondüloom. Arst eemaldas selle veebr 2021 ja tegi proovi. Ta helistas mulle ja ütles, et kondulüüm on healoomuline aga on rakkude kerge düsplaasia. Kutsus tagasi mind kontrolli 4 kuu pärast.
Lisan siia ka vastuse, mis leidsin digiloost. Pat hüstol-Kondiloomid(kerge düsplaasia) HPV16 pos. Kas muretsemiseks on väga suur põhjus ja miks ma pean ootama neli kuud? Miks ei võiks kohe midagi ette võtta?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 47-aastane

Unustasite kirjutada kondüloomi lokalisatsiooni: kas kondüloom paikneb emaka kaelal või välisgenitaalidel või veel kusagil mujal?
Alates 1.1.21 on ka Eesti Naistearstide Seltsi UUS ravijuhend ja EKVähi uus sõeluuring on HPV/NAT.
Vahepealsetel aastatel ongi olulisim HPV, ohtlikeim tüvi on tüüp 16.
https://www.ens.ee/ravijuhendid/gynekoloogia
Emakakaela, tupe ja vulva vähieelsete muutuste diagnoosimine, jälgimine ja ravi juhend versioon 4 (2021)
Kõik Eestis töötavad arstid peavad täitma uue ravijuhendi soovitusi.
https://www.haigekassa.ee/soeluuring
Emakakaelavähi sõeluuring
Soovitan kohe broneerida mulle aeg veebiregistratuur.ee kaudu, mis võimalik ööpäev läbi.
Vajalikud lisaandmed ja teisene nõustamine.
Ka kaugnõustamine on võimalik: siis saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood, tel nr.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7