Kõva ja valulik rind 01.12.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Mul eemaldati eelmise aasta septembris 6.-ndal raseduskuul paremast rinnast 1,8 cm tsüst, peale imetamise lõpetamist selle aasta juunis muutus parem rind valulikuks, samuti kaenlaalused lümfisõlmed, ja paar nädalat hiljem avastasin endisest kohast uuesti tsüsti. Esialgsel vaatlusel suurusega 2 cm, pea kuu aega hiljem ultrahelis oli suuruseks 0,9 cm. Tsüst tõmmati tühjaks, sest tundsin parema rinna piirkonnas kerget valu, arvati, et ehk on tegu põletikuga. Paremasse käsivarde ja õlga kiirgas ka närvivalu. Umbes 3 nädalat peale protseduuri tundsin rinnas uuesti kõvemat piirkonda, umbes 10 päeva hiljem vastuvõtule jõudes ei tuvastanud arst aga midagi ebatavalist. Olen nüüd rindu jälginud, ja avastanud, et parem rind muutub kõvaks ja pisut valulikuks umbes nädal enne päevade algust ja püsib nii kuni päevade lõpuni. Samal ajal muutub valusamaks ka kogu parem õlavars ja kaenlaalune piirkond, mis aeg-ajalt sügeleb ja kust valu kiirgab kätte kuni sõrmeotsteni välja. Närvipõletiku tunne püsib ka päevade vahelisel ajal, olen seni arvanud, et tegemist on vana seljaprobleemi ägenemisega seoses lapse tõstmise ja tema kasvava kaaluga. Millega võiks olla tegemist ja kas ja kuhu peaksin sellise murega pöörduma? Seni olen käinud ITK rinnakabinetis.

Ette tänades,

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, kui rind muutub valulikuks seoses menstruaaltsükliga, siis seda peetakse normiks. Paljudel naistel on nii. Eriti kui rinnas olnud tsüst, siis selline rind võib olla eriti tundlik. Kui te käisite ja näitasite ennast arstile ja
midagi ei leitud, siis te ei tohi8ks muretseda. Poole aasta pärast võite uuesti minna kui häirib. Soovitan seni kasutada käsimüügi ravimit Prefemini või Agnugatoni, mis olulilselt leevendavad rindade tundlikkust ja valu. drKadastik