PAP test tulemused 15.10.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Sain PAP testi analüüside tulemused, mulle öeldi helistamise ajal, et on rakumuutused ja tuleb minna kolposkoopiale. Rohkem ämmaemand ei selgitanud ja ega osanud alguses rohkem küsidagi. Nüüd on tulemused tulnud ka digilukku ja näen järgmist. Palun aidake tulemusi tõlgendada. Kas tõesti tegu emakakaelavähiga?
Portsio : Kepiline mikrofloora . Rohkes veres põletikuelemente . Reaktiivne vahe - pindmise kihi lameepiteel .Tugevalt reaktiivne kuhjunud , hüperplastiline lameepiteel , osad emaka õõnest . Dgn : NILM , Hüperplaasia microgandularis , Rohke veri
Ts kanal : Rohkes veres põletikuelemente . Reaktiivne lameepiteel . Tugevalt reaktiivne kuhjunud silinderepiteel , hüperplastiline , osad emaka õõnest . Dgn : NILM , Hüperplaasia microgandularis , Rohke veri.
Eelmine PAP test oli kaks aastat tagasi. 2018 HPV negat. STLI negat-d.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
PAP NILM- see tähendab, et emakakaelas ei ole düsplaasiat (vähieelseid rakke) ega ka vähki.
Kirjeldatud mikroglandulaarse hüperplatilised muutused rakkudes on suure tõenäosusega healoomulised ja on põhjustatud hormonaalsetest muutustest premenopausi perioodis. Kolposkoopial võetakse biopsia ja koeproovi histoloogline vastus võimaldab täpsustada diagnoosi. Kuna Teil esineb menstruatsioonide vahelisi määrimisi ja veritsused on pikemad, siis vajalik on võtta koeproov nii emakakaelast kui ka emakaõõnest. Sõltuvalt analüüsi vastustest määratakse ravi, mille eesmärk on vähendada tekkinud veritsusi.