Seks enne päevade algust 14.10.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Juba ca 7 aastat on selline teema, kus enne päevi vahekorrras olek on verine, teinekord nädal enne päevade algust lausa. Mis võib olla põhjuseks? Rasestumisvastaseid vahendeid ei kasuta. Viimati käisin kontrollis aasta tagasi, kõik on justkui ok, küll aga ma ei mäleta, kas ma seda teemat otseselt oma arstile rääkinud olengi. Verine vahekord enne päevi on juba nagu normaalsuseks muutunud.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 45-aastane

Tähtsaim uuring on PAP sõeluuring 45-aastaselt, kas see on teostatud? 1975-2020. Kaasajal uuritakse ka HPV viirustele.
Vajaks täpsustamist:"...enne päevi vahekorras olek on verine, teinekord nädal enne päevade algust lausa."
Menstruatsiooni 1. päev on ikka see päev, kus algab kasvõi minimaalne veritsus. Kas emaka kaelal on erosiivsust, mis põhjustab kontaktveritsust?
Suure tõenäosusega ei ole tegemist emaka kaela vähiga ja lisauuringutega põletikele ja voolusele oleks võimalik olukorda täpsustada, eriti kui on uus partner. Soovitan broneerida aja vastuvõtule teiseseks nõustamiseks.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7