Muutus rinnanibu kujus 11.10.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Lõpetasin viis kuud tagasi lapse imetamise (olen imetanud kahte väikest last järjest). Märkasin hiljuti, et vasaku rinna nibu on parema rinna nibust teistsuguse kujuga ja näitab suunaga alla - parema rinna nibu näitab pigem üles. Kas selline muutus on pärast imetamist normaalne?
Samuti on mul vasakus rinnas, kaena all, õlas ja küljes viimasel ajal valulikkust, mille siiani panin küll laste ringitassimisest tekkinud lihasvalu arvele.
Kas peaksin muretsema ja kiiresti arstile pöörduma?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 32-aastane

Kirjeldatud kaebused ei viita rinnavähile. Kui olete väga mures, siis saate alati pöörduda rinnakabinetti, kas PERH või IT Keskhaiglasse. Saatekirja ei ole vaja.
Vajalik on nimetada tarvitatavad ravimid, eriti antibeebipillid, EVRA plaastrid, NuvaRing, siis teha uuring 7-l ravimivabal päeval.
Kui hormonaalseid kontratseptiive ei kasuta, siis viimase menstruatsiooni 1. päev.
Alla 40-aastastele on valikuuring rinna ultraheliuuring. Peale uuringut saab apteegi käsimüügist rinnavalu leevendavaid vahendeid.
Enamasti on tegemist laienenud piimajuhadega sellistel juhtudel.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7