Eritis rinnanibust 22.09.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Küsimus selline, et erineb valget/läbipaistvat eritist mõlematest rinnanibudest, kuid ainult pigistades. Aprillis käisin naistearstil, kuid tema ütles, et see on normaalne, eriti kui pille võtan. Läksin aprillis Yaz pillidelt üle Lindynette 20le.
Käisin ka rindade ultraheliuuringus ning ei leitud midagi.
Nüüd on peaaegu ca pool aastat möödas, kuid eritist tuleb ikka. Rase ei ole olnud. Kas tõesti võib tegu olla ainult pillide kõrvalmõjuga või peaks seda edasi uurima? Ise loen rumala peaga internetist, et võib olla ajuripatsi kasvaja, kuid samas muid sümptomeid pole.
Probleem otseselt ei häiri, kuid mõtlema paneb aeg ajalt ikka. Kui sage nähtus see on kas probleem võibki kestma jääda?

Ettetänades!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!

Pillide kasutamine on üks faktoritest, mis võib soodustada eritise tekkimist rindadest.Samuti soodustab seda regulaarne rinnanibude ärritamine/pigistamine. Kuni Te jätkate rinnanibude pigistamist, seni probleem suure tõenäosusega ei lahene. Naistearsti või perearsti juures soovitan määrata prolaktiini taseme, kuna üheks ( kuid väiksema tõenäosusega) põhjuseks võib olla prolaktinoom.