Valu vasakus rinnas 21.09.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mure vasakus rinnas oleva valu/ebamugavustundega. See on samas nagu närvi valu mis kiirgab ka ülaselga. See on kestnud pea 3a. Olen käinud korduvalt kontrollis, ise kontrollin tihti oma rindu ja midagi pole leitud. Nüüd mõned päevad tagasi sain vist külma ja taas lõi samasse rinda valu selline valu nagu rinnapõletikuga(terav, torkiv). Paar päeva tagasi sauna minnes ja taas rindu kontrollides tundsin rinnas sellist pehmet mügarikku. See asub rinna peal/keskel.
Küsimus siis, kas mul on paanikaks põhjust? Olen Maailma suurim muretseja, eriti peale ema haigust. Kas geenitest oleks näidanud mingeid muutusi kui mul oleks midagi hullu?
Elan ka väga pingelist elu, olen hooldajaks oma kahele üle 90 aastasele vanavanemate juba 4aastat.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 42-aastane

Teie mure on mõistetav. See on arukas, et olete onkogeneetiliselt uuritud, loodetavasti:
https://www.kliinikum.ee/geneetikakeskus/onkogeneetika
Pärilik rinna- ja munasarjavähk (nn. rinnavähi geenides (BRCA1, BRCA2, CHEK2)

Rinnanäärmeid ei peaks traumeerima ja masseerima ning pigistama. Kui kontrollida kord kolmes kuus peale menstruatsiooni, siis on informatsiooni piisavalt.
Kaebused ei ole rinnavähile tüüpilised, aga baasmammogrammid võiks perearst siiski määrata, vajadusel teostatakse lisaks rindade ultraheliuuring. Kui need uuringud on teostatud, siis võib kasutada apteegi käsimüügist leevendavaid tooteid.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7