Üleminek NuvaRinglit Jeanine pillidele 04.08.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Otsustasin rasestumisvastasevahendina proovida NuvaRingi asemel Jeanine pille. Arutasin naistearstiga enda soovi läbi, kuid arusaamatuks jäi, kuidas käib NuvaRingilt üleminek pillidele.

Sisestasin viimase NuvaRingi 29. juunil 2020 ja välja võtan selle 19. augustil 2020. Teoreetiliselt peaksin uue NuvaRingi sisestama siis 26. augustil.

Millisel kuupäeval alustan Jeanine pillide võtmist?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 21-aastane

Nimetatud ravimid, antibeebipillid, NuvaRing, EVRA plaastrid, kuuluvad KHK kombineeritud hormonaalse kontratseptsiooni hulka ja nende raviskeem on enamasti 21+7. Nii ka nüüd: kalendrisse märkige 7-pillivaba päeva, siis tuleb jätkata kas pillidega või NuvaRingiga, et oleks 100% kaitse soovimatu raseduse eest.

Kindlasti HPV vaktsineerige end:
http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee