Pillide lõpetamine ja menstruatsioon 30.07.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Võtsin pille (peamiselt Novynette) järjest umbes 9 aastat ja lõpetasin nüüd kevadel - viimase pilli võtsin 14 mai ja päevad lõppesid 22 mai. Tänaseks (30 juuli) ei ole päevi uuesti alanud. Väga kerget määrimist oleks nagu mõni päev esinenud.
Enne pillide võtmist ei olnud samuti tsükkel kunagi regulaarne. Kas ja millal peaksin muretsema? Mida edasi tegema?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, kui pilid lõpetatakse, siis võib aega võtta kuni menstruaaltsükkel taastub.Vahel võib võtta aega kuni 6 kuud. Seega ei ole põhjust muretsemiseks. Külla aga peate arvestama, et võite vahepeal rasestuda ja hoopis sellest menstruatsiooni ei tule. Soovitan ikkagi kord kuus teha rasedustest. DRKadastik