segadus 03.04.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere dr. Galina Litter

Minu mure seisneb selles, et ma ei saa aru mis toimub. Nimelt eelmine kuu nädal aega peale päevade lõppu hakkas uuesti verd tulema, päris tugevalt, nagu päevade ajalgi. Aga veri oli pruunikas ja nagu klipidega ja sel ajal olid tugevad kõhuvalud ka. Umbes sellest ajast alates on mul ka pidevalt pissi häda, tavaliselt niikui midagi joon on vaja wc-sse minna. Nüüd olid uuesti päevad, peale päevi ma vahekorras olnud pole, aga nüüd hakkas mul hommikuti lihtsalt niisama süda pahaks minema ja oksendan hommikuti, nii juba mitu päeva. Tegin igaks juhuks ka rasedustesti, see oli negatiivne. Kasutan Logesti tablette ja neid ma nüüd paar viimast kuud olen suutnud korralikult võtta aga varem on neid ikka ununenud.

Loodan, et oskate vastata, millest see olla võiks?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud küsija!

Tõenäoliselt oli tegemist verejooksuga. Põhjusi võib olla mitmeid. Peaksite pöörduma naistearstile, et tupekaudse ultraheliuuringuga kontrollida emaka õõne seisundit. Välistada tuleb põletikud. Võib ka olla menstr. tsükli häire, aga kõik vajab arstlikku tõestust, reaalset konsultatsiooni.

Naistearst Galina Litter