Lööve tagumikul 07.04.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Pöördun Teie poole väga piinliku murega. 6 päeva tagasi tuli mul tagumikule päraku lähedusse mingi lööve, mis alguses sügeles vähesel määral. Välimuselt oli kobrutav ja peeneteraline, punakas-lillakas. Vastu valgust vaadates on lööbeline koht nagu nahast kõrgem. Päeva-paari pärast muutus lööve valusaks, kipitavaks, praktiliselt ei sügele. Punnikeste peal on tumelillad, hallid täpid, mõnel nagu lausa mustad. Olen proovinud sibicorti, fucicorti, atsikloriivi kreemiga määrida - tulemusteta. Saialilletinktuuriga puhastada jne. Kokkuvõttes on iga katsumine ja isegi istumine, kõndimine juba väga valus ja kipitab. Nii palju kui uurida olen oskanud, siis kahtlustan ise vöötohatist või herpes viirust, aga mis ta päriselt on, seda ei tea. Mida peaksin tegema? Kardan, et läheb hullemaks..
Imetan hetkel ka aastast last ja mingeid rohtusid väga võtta ei tahaks ega saaks. Kas oleks mõni asi, mis reaalselt seda hetkel leevendaks, parandaks?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 31-aastane

Loen kirjast, et:" Kardan, et läheb hullemaks.. Imetan hetkel ka aastast last ja mingeid rohtusid väga võtta ei tahaks ega saaks."
Eriarstidele on lubatud vaid vältimatu abi palavikuvabadele ja ülemiste hingamisteede viirusinfektsioonivabadele patsientidele. Kirja lugedes vajate vältimatut abi ja ravi. Löövet nägemata on raske anda hinnanguid. Proovige ise broneerida aeg veebiregistratuur.ee kaudu, kui ei õnnestu, siis saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood ja telefoni number.
Genitaalherpes on haavanditega kulgevatest haigustest esikohal, ravimid on retseptiga ja lubatud imetamise ajal.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee