ravim Valtrex 02.04.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

avastasin taaskord üle 8 kuu genitaalidel villi ehk siis praegusest ajast stressist ka mis soodustab seda. Aga küsimus oleks et kui tarvitan praegu siis 500mg Valtrex -2 korda päevas kas võin juure võtta toidulisand MagneB6? kas üldse mõni piirang sellega või võib juurda võtta vitamiine? Ja mis on salvid/kreemid mida tohiks veel juurde kasutada et leevendada ville?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Valtrexi võite toidulisanditega koos võtta. Lisaks sobivad kõik kreemid ja geelid, mis sobivad ka huuleherpese korral, kui vill-villid on naha peal. Saate apteegi käsimüügist. Vahekorras ei tohi kindlasti lööbimise ajal olla.
Kui te teinekord tunnete, et herpes uuesti hakkab ägenema, siis on soovitav kohe võtta Valtrexi 2 tabletti korraga (1000mg) ja samal päeval veel 6-8 tunni pärast 1 tablett (500mg). Edasi jätkate 1 tablett (500mg) 2 korda päevas kuni kõik 10 tabletti on võetud. Ka sellisel juhul, kui lööbimist ei tekigi.