Määrdumine 27.03.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen kasutanud rasedusvast implataati 4 aastat, alates sellest hetkest puudub menstruatsioon.
Eile õhtul ehmusin kui peale urineerinist end puhastasin ja toaletpabet oli pruun.. ennast paberiga seestpoolt katsudes jäi paberi külge pruunid ollused. Uriin ise on normaalse värvusega Pruun eritis kestab ka täna!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 29-aastane

Kuna Implantaat sisaldab vaid kollaskeha hormooni, siis puudub hea tsüklikontroll ning veritsused on tavapärased. Igale arstile, kuhu pöördute, esitage implantaadi pass, siis on arusaamine ja otsused õiged.
30. aastastele on ette nähtud PAP sõeluuring, kindlasti minge/tulge, sõeluuringud on kohustuslikud.
Iga veritsusega peavad olema välistatud sugulisel teel levivad infektsioonid.
Kindlasti vaktsineerige end HPV viiruste vastu:
http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee