Herpesviirus 05.02.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Küsimus herpesviiruse kohta. Viimasel ajal on räägitud selle vaktsiinist ja kas on selle vastu vaktsiin leitud või on see veel jätkuvalt katsetamisel? Sellest oli ka juttu olnud sellises ajakirjas nagu Imeline teadus (vist, täpselt ei mäleta) aga kahjuks ma leia seda artiklit kusagilt. Äkki oskate selle kohta midagi vastata ja palun ka mōistvat suhtumist. Aitäh!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 44-aastane

GH Genitaalherpes HSV2 ja ka lihtherpes HSV1 on krooniliselt kulgevad haigused. Ravimfirmad alustasid kliiniliste uuringutega HSV viiruste vaktsiinide suhtes, kuid loobusid ja läksid üle HPV viiruste vaktsiinidele, kuna HPV põhjustab erinevaid vähihaigusi ja on ohtlikum. Neid on kolm, uusim HPV vaktsiin Gardasil 9
http://www.esid.ee/cms/tl_files/failid/failid/HPV%20ohutus%202018.pdf
Papilloomiviiruse (HPV) vaktsiinid on ohutud

Kogemustega veneroloogid ja günekoloogid soovitavad kindlasti kõigil HSV viiruste kandjatel end vaktsineerida HPV viiruste vastu. Kaudne kasulik mõju on olemas.
Lisaks uusim ravim Valtrex. GH saab hoida kontrolli all.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee